خبر

کارخانه خودروسازی شیائومی فاز 1 در مسیر تولید انبوه با ظرفیت سالانه 150000 خودرو

0

شیائومی علی‌رغم چالش‌های موجود در بازار وسیع خودرو، با عزمی جسورانه وارد صنعت خودروسازی چین می‌شود. ورود این شرکت به تولید خودروهای الکتریکی، آن را در رقابت با سازندگان معتبر قرار خواهد داد. شایان ذکر است، غول‌های فناوری مانند اپل و سونی نیز در حال بررسی خودروسازی هستند و سونی حتی یک نمونه اولیه خودروی الکتریکی را که با همکاری هوندا ساخته شده است، معرفی کرد.

ساخت و آزمایش مرحله‌ای: نقشه‌برداری از جدول زمانی توسعه استراتژیک شیائومی

طبق گزارش فرست فایننشال دیلی، ساخت کارخانه خودروسازی شیائومی به دو فاز تقسیم می‌شود: فاز 1 با وسعت 720000 متر مربع، در آوریل 2022 آغاز شده و قرار است تا ژوئن 2023 به پایان برسد. فاز 2 برای سال‌های 2024-2025 برنامه‌ریزی شده است. این مرکز شامل چهار ساختمان و یک مرکز آزمایشی مدرن است که تولید سالانه 150000 خودرو را هدف قرار می دهد. شایان ذکر است، کارخانه در 12 ژوئن بازرسی را پشت سر گذاشت. خودروی شیائومی بارها تحت آزمایش های متعدد در شرایط آب و هوایی مختلف مشاهده شده است.

کارخانه خودروسازی شیائومی در منطقه Yizhuang پکن در یک منطقه توسعه نیافته واقع شده است که با یک پارک اداری، Beijing Fangxindian، و زمینی روباز در جنوب هم مرز است. این مرکز در حال حاضر دارای فضایی آرام با کمترین فعالیت های کارکنان و سر و صدای کم ساخت و ساز است. یک نگهبان امنیتی تنها مراقب ورودی ناتمام جنوب شرقی است. این کارخانه از جاده Tongyi تا Huanjing West First Road و از Jingsheng South Fourth Street تا خیابان Yitong می باشد.

مدیر عامل شیائومی، لی جون، مطمئن است که خودروهای آنها تا اوایل سال 2024 وارد تولید کامل خواهند شد و با هدف خود برای تبدیل شدن به یکی از پنج خودروساز برتر جهان همسو خواهند شد.

نتایج مالی سه ماهه دوم سال 2023 شیائومی با درآمد سه ماهه 67.4 میلیارد یوان (9.4 میلیارد دلار) و افزایش 13 درصدی نسبت به سه ماهه قبل، چشم انداز مثبتی را نشان می دهد. سود خالص تعدیل شده شاهد رشد قابل توجه 147 درصدی نسبت به سال گذشته بود که به 5.1 میلیارد یوان (714 میلیون دلار) رسید و از انتظارات بازار فراتر رفت. سرمایه‌گذاری‌های این شرکت، به‌ویژه در زمینه‌هایی مانند وسایل نقلیه الکتریکی، نیز افزایش یافت و به 1.4 میلیارد یوان (196 میلیون دلار) رسید و برنامه‌هایی برای عرضه 100000 خودروی الکتریکی در سال 2024 دارد.

رئیس گروه شیائومی، لو ویبینگ، بر تعهد این شرکت به بخش خودرو تاکید کرد و قصد افزایش سرمایه گذاری برای تحقیق و توسعه گسترده را بیان کرد. شیائومی قصد دارد جایگاهی را در بین پنج خودروساز برتر جهانی کسب کند و متعهد به ایجاد کارخانه‌های خودروسازی خود است.

بررسی شیائومی MIX FOLD 3: سبک تر، نازک تر و قوی تر

مقاله قبلی

مشخصات کامل و تصاویر شیائومی 13T Pro قبل از عرضه به بیرون درز کرد

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *