خبر

شیائومی تسلا را با تراشه های خود توسعه یافته و معماری سیستم خودرو به چالش می کشد

0

صنعت خودرو در حال تحول بزرگی است. یا برای مدت طولانی، خودروهای با سوخت فسیلی معمول بوده اند، اما به تدریج با خودروهای برقی جایگزین می شوند. این تغییر فرصت‌های جدیدی را برای تازه واردان ایجاد می‌کند تا وارد بازار شوند و خودروسازان معتبری مانند فولکس واگن را به چالش بکشند. یکی از این تازه واردها شیائومی است. این شرکت مدتی است که روی یک خودروی الکتریکی کار می کند و انتظار می رود که به زودی راه اندازی شود. طبق آخرین اطلاعات، اولین خودروی شیائومی دارای تراشه‌های خود ساخته و معماری منحصر به فرد سیستم خودرو خواهد بود. در اینجا جزئیات…

شیائومی موتورز تراشه‌های داخلی و معماری سیستم خودرو را به کار می‌گیرد

شیائومی به خاطر گوشی های هوشمند خود شناخته شده است، اما این شرکت در بسیاری از زمینه های دیگر از جمله صنعت خودرو نیز فعال است. این شرکت از طریق زیرمجموعه خود شیائومی موتورز مدتی است که روی فناوری خودروهای الکتریکی کار می کند. اکنون، گزارش‌هایی وجود دارد که شیائومی در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از تراشه‌های اختصاصی و معماری سیستم خودرو خود در خودروهای برقی آینده خود است.

شیائومی در حال حاضر سرمایه گذاری های قابل توجهی در بخش خودرو انجام داده است. در ژوئن 2021، این شرکت در Black Sesame Technologies، یک شرکت تراشه‌های محاسباتی رانندگی مستقل، سرمایه‌گذاری کرد. شیائومی همچنین در چندین شرکت دیگر در زمینه باتری های برق و رانندگی خودکار سرمایه گذاری کرده است. پذیرش تراشه های اختصاصی و معماری سیستم خودرو می تواند به شیائومی موتورز کنترل بیشتری بر طراحی و عملکرد خودروهایش بدهد. این می تواند منجر به عملکرد بهتر، بهبود ایمنی و هزینه کمتر شود.

علاوه بر این، شیائومی موتورز در حال برنامه ریزی برای افتتاح مراکز تحویل خود است. این به شرکت اجازه می دهد تا تجربه مشتری را بهتر کنترل کند و تجربه مالکیت یکپارچه تری را ارائه دهد. ترکیب تراشه های اختصاصی، معماری سیستم خودرو و مراکز تحویل اختصاصی می تواند به شیائومی موتورز مزیت قابل توجهی در بازار خودروهای الکتریکی بدهد. این شرکت برای رقابت با بازیکنان مطرحی مانند تسلا و BYD و همچنین شرکت‌های جدیدتر مانند NIO و Li Auto موقعیت خوبی دارد.

شماتیک لو رفته شیائومی 14 دید کلی به دستگاه می دهد

مقاله قبلی

خودروی برقی شیائومی با شارژ سریع 800 ولتی فاش شد

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *