خبر

شیائومی با افزایش 10 درصدی ظرفیت و +100 دقیقه عمر باتری، پیشرفتی در فناوری باتری ایجاد کرده است

0

شیائومی دیروز از پیشرفت جدیدی در فناوری باتری خبر داد که اندازه آن را تا 10 درصد کاهش می‌دهد و امکان ساخت باتری‌های متراکم‌تر با همان حجم را فراهم می‌کند و به طور موثر عمر باتری را تا 100 دقیقه افزایش می‌دهد.

 

 

فناوری باتری نسل جدید برای اولین بار از “فناوری مکمل لیتیوم با سیلیکون بالا در سطح باتری” استفاده می کند که با استفاده از آن، محتوای سیلیکون 3 برابر افزایش می یابد. مقدار زیادی از کاهش فضای مورد نیاز باتری جدید نیز به نحوه تراز شدن PCM (ماژول یا برد مدار محافظ) مربوط می شود. شیائومی می گوید PCM دیگر صاف نیست. در عوض، در زاویه 90 درجه نسبت به سلول باتری است که باعث صرفه جویی در فضا می شود.

علاوه بر آن، باتری به یک تراشه ویژه «سنجش سوخت» نیز مجهز شده است. این از الگوریتم‌های خود-توسعه‌یافته استفاده می‌کند و داده‌های زیربنایی را برای ارائه ایمنی بیشتر تجزیه و تحلیل می‌کند. رفتار شارژ در شب نیز برای جلوگیری از شارژ کامل طولانی مدت و کاهش سرعت پیری باتری کنترل می شود. نه تنها این، باتری حتی می تواند فصول با دمای بالا را تشخیص دهد و بر اساس آن دمای خود را تنظیم کند.

تولید انبوه باتری در نیمه دوم سال آینده آغاز می شود، که می تواند به این معنی باشد که ما در اواخر سال 2022 گوشی های شیائومی با فناوری باتری را دریافت خواهیم کرد.

پیش از این، یکی از منابع داخلی این صنعت فاش کرده بود که شیائومی در حال آزمایش فناوری شارژ فلش 100 واتی ارتقا یافته برای ظرفیت‌های باتری بزرگ است که نه تنها زمان شارژ را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد، بلکه طول عمر باتری را نیز به طور جدی در نظر می‌گیرد.

شیائومی یخچال MIJIA دو در با ظرفیت 186 لیتر را معرفی کرد

مقاله قبلی

گوشی Redmi K50 Gaming Pro مدل A.k.a L10 (Matisse) در چین تایید شده است

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *