خبر

وان پلاس۲ با پشتیبانی از تصاویر RAW بروزرسانی شد

0

فرمت RAW یک فرمت عکس محبوب نزد عکاسان و علاقه مندان به عکاسی است. چرا که به واسطه این فرمت شما عکس‌های خامی را تهیه خواهید کرد که به صورت کاملاً مجزا قابل ویرایش می‌باشند. وان پلاس۲ نیز در تازه ترین بروزرسانی سیستم عامل Oxygen خودش قابلیت گرفتن تصاویر RAW را به دوربین این تلفن هوشمند افزوده است.

اغلب کاربران برای گرفتن عکس‌هایشان به جهت آسودگی در آپلود و اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی، از فرمت مرسوم JPEG استفاده می‌کنند. در مقابل این نوع عکس‌ها، فرمت دیگری به نام RAW قرار دارد که تصاویری به قول معروف خام را در اختیار شما می گذارد که البته قبل از آپلود کردن آن در مکان‌های مختلف حتماً نیاز خواهید داشت که آن را به فرمت JPEG تبدیل نمایید.

اما تصاویر خام به چه معنا هستند؟ تصاویر خام یا RAW بدون دخالت هیچگونه فیلتر دیجیتالی گرفته می‌شوند و موجب آن خواهند بود که شما بتوانید بخش‌های مختلف عکس گرفته شده مانند شفافیت، نور و غیره را به صورت مجزا و حرفه‌ای تنظیم نمایید. عکاسان حرفه‌ای نیز همواره ترجیح می‌دهند که تصاویری با فرمت RAW بگیرند و به صورت مجزا تغییرات را روی آنها اعمال نمایند. اما خبر خوب برای دارندگان تلفن هوشمند وان پلاس ۲ آن است که در تازه ترین بروزرسانی نرم افزاری، این کمپانی در قالب سیستم عامل اختصاصی خودش، OxygenOS 2.2.1 ویژگی پشتیبانی از فرمت RAW را به دوربین آن اضافه کرده است تا کاربران قادر به گرفتن تصاویری با این فرمت باشند.

پس از گرفتن این تصاویر می‌توانید آنها را با اپلیکیشن‌های مخصوصی نظیر Snapseed ویرایش کرده و یا با آپلود کردن آنها در کامپیوتر خود، به واسطه نرم افزار Adobe Lightroom ویرایش حرفه‌ای را بر روی آنها داشته باشید.

 

 

تصاویر مفهومی و رندر شده ی Meizu MX6 با صفحه ی خمیده منتشر شد

مقاله قبلی

Meizu ممکن است گوشی‌ های جدیدی با تراشه‌ Helio X20 عرضه کند

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *