خبر

IDC: فروش گوشی های هوشمند در هند در سه ماهه اول ۲۰۲۲ و برای سومین سه ماهه متوالی کاهش یافته است.

0

فروش گوشی های هوشمند در هند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است. همچنین این کاهش برای سومین سه ماهه متوالی است. این گزارش از ردیاب سه ماهه تلفن همراه در سراسر جهان توسط International Data Corporation (IDC) تهیه شده است. در بازه زمانی ژانویه تا مارس، ۳۷ میلیون گوشی هوشمند به فروش رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد کاهش داشته است.

موج سوم کووید، کمبود عرضه و تورم فزاینده دلایل سطوح پایین حمل و نقل بودند. کانال های حمل و نقل آفلاین نیز بر اساس سالانه ۱۳ درصد کاهش یافت. با توجه به افزایش قیمت دستگاه های جدید و موجود، میانگین قیمت فروش (ASP) نیز برای چهارمین سه ماهه متوالی به بالاترین سطح تاریخ ۱۷۰۰۰ روپیه (۲۲۱ دلار) رسید.

طبق این گزارش، شیائومی با ۸.۵ میلیون دستگاه و ۲۳.۳ درصد سهم بازار، پیشتاز فروش گوشی های هوشمند است. سامسونگ با ۷ میلیون دستگاه در رتبه دوم قرار گرفت، در حالی که Realme و Vivo به ترتیب با ۶ و ۵.۵ میلیون دستگاه در جایگاه های سوم و چهارم قرار گرفتند. OPPO با ۳.۵ میلیون محموله، پنج لیست برتر را تکمیل کرد. به غیر از Realme، هر چهار برند در سه ماهه اول ۲۰۲۲ تغییرات منفی سال به سال در محموله‌ها داشتند.

تنها ریلمی توانست در این دوره رشد سالانه را در هند با ۴۶.۳ درصد افزایش نسبت به سه ماهه اول ۲۰۲۱ ثبت کند.

شیائومی با ۳۲ درصد سهم بر کانال های آنلاین تسلط داشت. سری گلکسی S22 سامسونگ شاهد تقاضای زیادی بود. این برند کره جنوبی به لطف گلکسی M32 و گلکسی A22، با ۲۹ درصد سهم، پیشتاز خود را در بخش ۵G حفظ کرد. Realme در جایگاه دوم در فضای آنلاین که توسط گوشی های هوشمند مقرون به صرفه سری C هدایت می شود، ماندگار شد. در همین حال، ویوو با سهم ۲۴ درصدی کانال آفلاین را رهبری کرد. IDC انتظار دارد که محموله های آنلاین این برند با گوشی های هوشمند و دستگاه های جدید سری T تحت برند iQOO بهبود یابد.

طبق گزارش IDC، محموله‌های زیر ۲۰۰ دلار (~ ۱۵۰۰۰ روپیه) تا ۱۶ درصد کاهش یافت، با این حال، بخش میان رده بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار (~ ۱۵۰۰۰ روپیه تا ۲۳۰۰۰ روپیه) ۱۸ درصد رشد کرد. بخش میان رده پریمیوم از ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار (~ ۲۳۰۰۰ روپیه تا ۳۸۰۰۰ روپیه) رشد ۷۵ درصدی را بر اساس سالانه ثبت کرد. بخش پریمیوم بالای ۵۰۰ دلار (~ ۳۸۰۰۰ روپیه) ۵ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است که ۶۰ درصد از محموله ها از سوی غول کوپرتینویی اپل انجام می شود.

شیائومی تهدید به خشونت فیزیکی توسط ناظر جرایم مالی هند را مدعی شده است

مقاله قبلی

یخچال اینترنتی Mijia 540L: یخچال قدرتمند با ظرفیت ذخیره سازی بالا

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.