خبر

Xiaomi exec نحوه عملکرد Cyber Focus در دوربین های سری 12 شیائومی را توضیح می دهد

0

سری 12 شیائومی پس از عرضه در چین، تقریباً 283 میلیون دلار در 5 دقیقه اول فروش خود فروخت. سری شیائومی 12 علاوه بر برخورداری از فناوری پیشرو مانند Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 و شارژ نسل بعدی 120W، به خاطر دوربین پیشرو در کلاس خود نیز شهرت دارد. به تازگی، شیائومی فاش کرده است که از فناوری فوکوس خودکار پیشرفته شیائومی CyberDog خود در سری Xiaomi 12 استفاده می کند.

 

در Weibo، معاون ارشد شیائومی، Zeng Xuezhong داستان ادغام فناوری فوکوس خودکار پیشرفته “CyberFocus” خود را از Xiaomi CyberDog به اشتراک گذاشت.

 

Zeng اشاره کرد: «شیائومی پایگاه کاربران خود را بررسی کرد و شایع‌ترین شکایت دوربین این است که دوربین‌های آن علیرغم تلاش برای فوکوس زیاد، قادر به فوکوس درست روی سوژه نبودند.

«از رنگین کمان گرفته تا غروب خورشید که در جلوی لنز حرکت می‌کنند، ثبت و تمرکز این صحنه‌ها سخت است. بنابراین، اینجا در شیائومی، ما به «فناوری ردیابی مالک» CyberDog خود به نام CyberFocus فکر کردیم و تصمیم گرفتیم آن را در دوربین‌های پرچمدار شیائومی 12 خود پیاده کنیم.

 

نمونه فوکوس خودکار شیائومی 12

 

با استفاده از این فناوری فوکوس خودکار پیشرفته نسل بعدی، الگوریتم های فوکوس خودکار اکنون می توانند خطوط کلی سوژه را به دقت تعیین کنند. خواه انسان، حیوان یا مناظر باشد، دیگر لازم نیست نگران خارج شدن سوژه باشید.

اینکه این الگوریتم چگونه خود را از فناوری فوکوس خودکار معمولی متمایز می کند، در اصول اولیه است. در جایی که فوکوس خودکار معمولی برای تمرکز بر روی جسمی مانند گربه مشکل دارد زیرا به دلیل هوش مصنوعی محدود خود فقط بر روی گوش گربه تمرکز می کند، فناوری CyberFocus در شیائومی 12 تشخیص می دهد که این تنها گوش گربه نیست، بلکه کل سوژه نیز به این موضوع مربوط می شود. با تشخیص پس‌زمینه هوش مصنوعی، می‌تواند قسمت‌های مختلف گربه را نیز به درستی تشخیص دهد. حتی اگر گربه خارج از کادر باشد و دوباره وارد شود، قبلاً داده‌های گربه را ذخیره کرده است و گربه به طور خودکار در فوکوس قرار می‌گیرد زیرا اکنون کل شی را تشخیص می‌دهد.

مهندسان عکاسی شیائومی در پشت صحنه بسیاری از موقعیت‌های دشوار را آزمایش کردند، مانند گرفتن فردی که با عصبانیت سرش را تکان می‌دهد و ردیابی تمرکز طناب پرش در حال چرخش در کادر. اما آن‌ها دریافتند که نرم‌افزار فوکوس خودکار پیشرفته دوربین شیائومی ۱۲ واقعاً مهارت خود را هنگام گرفتن دو سگ خانگی این شرکت به نام‌های هلو و فورچون در حال دویدن در دفتر مرکزی شیائومی نشان داد. برای اثبات اینکه فوکوس خودکار روی حیوانات کار می‌کند و برای تمرین پایداری الگوریتم، دوربین‌ها را روی سگ‌ها آزمایش کردند، و در اینجا نمونه‌هایی از دوربین را مشاهده کردند.

 

نمونه دوربین شیائومی 12

 

عکس های گرفته شده واضح بودند و سوژه ها همانطور که در تصاویر نشان داده شده است در فوکوس بودند، علیرغم اینکه سگ ها نمی توانند برای مدت طولانی در یک مکان بمانند.

ماوس گیمینگ لایت شیائومی با 99 یوان سرمایه‌گذاری جمعی می شود

مقاله قبلی

مقایسه: OnePlus 10 Pro در برابر Xiaomi 12 Pro

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *