خبر

نظرسنجی Xiaomi Exec نشان می دهد که اکثر افراد امسال AMOLED را به LCD ها ترجیح می دهند

0

Lu Weibing، معاون گروه شیائومی و مدیر کل ردمی، اخیراً نظرسنجی را در وب سایت میکروبلاگینگ چینی، Weibo منتشر کرد. این نظرسنجی از کاربران در بستر رسانه های اجتماعی پرسیده است که آیا آنها صفحه نمایش AMOLED یا LCD را ترجیح می دهند، اکثریت اولی را به دومی ترجیح می دهند.

در این نظرسنجی، بیش از ۱۴۰۰۰ نفر پنل های AMOLED را به عنوان صفحه نمایش مورد نظر خود انتخاب کرده اند، در حالی که فقط ۶۰۵۱ نفر پنل های LCD را انتخاب کرده اند. این مقام ارشد غول فناوری چینی افزود که هنوز هم تعدادی هستند که هنوز صفحه های LCD را ترجیح می دهند اما اکثریت آنها AMOLED را انتخاب کرده اند. جالب توجه است که سال گذشته نیز نظرسنجی مشابهی انجام شد، تعدادی از کاربران نمایشگرهای LCD را ترجیح می دهند، بنابراین هدف مدیر اجرایی این است که امسال نیز ترجیحات را ارزیابی کند.

در سال ۲۰۲۰، سری Redmi K30 با صفحات صفحات LCD ورزشی با حداکثر روشنایی تا ۶۵۰ نیت به بازار عرضه شد. از طرف دیگر، سری Redmi K40 که امسال عرضه شد، با صفحه نمایش OLED وارد بازار شد. این مدل دارای پنل Samsung E4 AMOLED است که حداکثر روشنایی  ۱۳۰۰ نیت با نسبت کنتراست ۵۰۰۰۰۰۰:۱ را ارائه می دهد.

تعدادی از کاربرانی که پنل های LCD را ترجیح می دهند به کمبود پنل های OLED در چند وقت اخیر اشاره کرده اند. این کاربران مشکل لکه گیری را در برخی از تلفن های هوشمند با نرخ تازه سازی بالا همراه با کم نور شدن PWM مطرح می کنند، در حالی که LCD ها اگر نور کم DC خوب داشته باشند خوب کار می کنند.

Redmi Note 10S در تاریخ ۱۳ مه در هند عرضه می شود

مقاله قبلی

Realme C20A با نمایشگر ۶.۵ اینچی و باتری ۵۰۰۰mAh معرفی شد

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *