خبر

بیشترین تلفن های هوشمند ارسال شده در سال ۲۰۲۰: آیفون ۱۱، گلکسی A51، ردمی نوت ۹ پرو و موارد دیگر

0

شرکت تحقیقات بازار Omdia گزارشی در مورد اکثر تلفن های هوشمند عرضه شده در سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است. طبق این گزارش، فقط سه برند موفق به ورود به ۱۰ شرکت برتر مانند سال ۲۰۱۹ شده اند. این شرکت ها غیر از اپل، سامسونگ و شیائومی نبودند.

بر اساس نمودار منتشر شده توسط Omdia، آیفون ۱۱ با ۶۴.۸ میلیون واحد محموله و ۷۵۴ دلار ASP (قیمت متوسط فروش) بیشترین گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۰ بوده است. برای کسانی که بی اطلاع هستند، مدل قبلی این گوشی (iPhone XR) در سال ۲۰۱۹ در صدر این لیست قرار داشت اما واحدهای آن کمتر با ۴۶.۳ میلیون و ASP با ۷۷۷ دلار کمی بیشتر بود.

علاوه بر این، مقام های دوم، سوم، هفتم و دهم نیز توسط اپل با آیفون SE 2020 (24.2 میلیون)، آیفون ۱۲ (۲۳.۳ میلیون)، آیفون ۱۲ پرو مکس (۱۶.۸ میلیون) و آیفون ۱۲ مینی (۱۴.۸ میلیون) تصاحب شدند.ASP این مدل ها به ترتیب ۴۵۱، ۸۹۶، ۱۲۳۲ و ۷۹۶ دلار بود.

جالب اینجاست که آیفون ۱۲ مینی بیش تر از آیفون ۱۲ پرو فروش داشته است، اگرچه گزارش های زیادی فروش ضعیف را نشان می دهد. آیفون ۱۲ پرو حتی در نمودار ۱۰ گوشی پر فروش  Omdia’a نیز موجود نیست.

علاوه بر این ، با نشستن اپل در پنج مکان، سامسونگ تنها قادر به تصاحب چهار جایگاه شد.Galaxy A51 (269 دلار)، Galaxy A21s (192 دلار)، Galaxy A01 (115 دلار) و Galaxy A11 (158 دلار) غول فناوری کره جنوبی به ترتیب چهارم، پنجم، ششم و هشتم شدند. تعداد محموله های این دستگاه ها ۲۳.۲ میلیون، ۱۹.۴ میلیون، ۱۶.۹ میلیون و ۱۵.۳ میلیون واحد بود.

سرانجام، ردمی نوت ۹ پرو شیائومی با ۱۵ میلیون دستگاه محموله و ۱۶۱ دلار ASP در جایگاه نهم قرار گرفت.

عکسهای لو رفته Xiaomi Mi 11 Lite همراه با مشخصات اصلی که می توان آن را در چین Mi CC11 نامید

مقاله قبلی

ویدیوی منتشر شده از Redmi Note 10 صفحه AMOLED، طراحی قسمت پشتی و جزئیات اصلی را نشان می دهد

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *