خبر

فروش گوشی های هوشمند ۴G چین برای اولین بار در ۲ سال گذشته رشد کرد

0

هفته گذشته، کانترپوینت ریسرچ گزارش خود را در مورد بازار گوشی های هوشمند چین برای سه ماهه سوم ۲۰۲۱ منتشر کرد و بیان کرد که HONOR بازگشتی قوی داشته است. چند روز پس از آن، گزارش IDC اکنون داستان کمی متفاوت را ترسیم می کند.

طبق IDC، بازار گوشی های هوشمند چین در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ ۸۰.۸ میلیون دستگاه فروخته است. اگرچه این رقم بزرگ به نظر می رسد، اما در واقع فروش کلی ۴.۷ درصد در سال گذشته کاهش یافته است.

به گفته این شرکت تحقیقاتی، کاهش محموله‌ها به دلیل افزایش میانگین قیمت واحد و عدم نوآوری محصول برای جلب علاقه مصرف‌کنندگان بود. کانترپوینت همچنین مورد دوم را به عنوان دلیل اصلی کاهش فروش، علاوه بر کمبود قطعات ذکر کرد.

درست مانند Counterpoint، IDC همچنین می گوید که گوشی های ۵G در سه ماهه گذشته بسیار محبوب بودند. در واقع، گوشی های هوشمند ۵G 77 درصد از کل محموله های چین را در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ به خود اختصاص دادند.

با این حال، برخلاف Counterpoint، IDC اضافه می‌کند که گوشی‌های هوشمند ۴G برای اولین بار در دو سال گذشته شاهد رشد فروش بوده‌اند. این به دلیل گوشی‌های جدید HUAWEI فقط ۴G و تقاضای مداوم برای گوشی‌های سطح پایه ۴G بود.

با صحبت در مورد برندها، vivo در بازار پیشتاز بود و پس از آن به ترتیب OPPO، HONOR، Xiaomi و Apple قرار گرفتند. تا جایی که به رشد مربوط می‌شود، اپل بیشترین رشد را با ۴۹.۷ درصد در سال به دلیل عرضه سری آیفون ۱۳ داشته است که ۴۰ درصد از محموله‌های این شرکت را تشکیل می‌دهد.

از سوی دیگر، شیائومی به دلیل محدودیت عرضه، شاهد کمترین رشد ۰.۱ درصدی بود. سری Redmi Note 10 این شرکت برای مدت طولانی تری در انبار باقی ماند. اما به لطف Xiaomi MIX 4 و سری Redmi 9، این برند توانست سهم بازار خود را تثبیت کند.

HONOR با عرضه سری HONOR 50، سری HONOR X20 و سری HONOR Magic3 به راحتی شیائومی رنج‌دیده را شکست داد و جایگاه سوم را به دست آورد. این برند دومین برند در حال رشد با ۳۱.۷ درصد رشد سالانه بود.

در نهایت، OPPO هیچ مدل جدیدی برای بهبود عملکرد خود نداشت. با سری OPPO Reno6 و سری OPPO A جایگاه دوم را حفظ کرد. در حالی که vivo با سری vivo X70 و دستگاه‌های iQOO همچنان بر بازار تسلط داشت.

مشخصات گوشی های شیائومی، ردمی اسنپدراگون ۸۷۰ به زودی منتشر می شود

مقاله قبلی

شیائومی Mi 10S گزینه ای برای جابجایی بین پروفایل های صوتی DXOMARK و کارخانه دارد

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.