خبر

سامسونگ و شیائومی در نیمه اول سال۲۰۲۱ بازار گوشی های هوشمند EMEA را در دست گرفتند

0

بازار گوشی های هوشمند در منطقه EMEA در سه ماهه نخست سال جاری رکورددار رشد است. محموله ها بیش از ۹۳ میلیون واحد را پشت سر گذاشتند، سامسونگ و شیائومی بازار گوشی ها را رهبری می کنند.

برای افراد ناآگاه، منطقه EMEA شامل اروپا، خاورمیانه و آفریقا است. براساس گزارش IDC، بازار تلفن های هوشمند EMEA در نیمه اول سال ۲۰۲۱ رشد سالانه ۲۰.۹ درصدی را ثبت کرده است. در این مدت، این منطقه ۳۱.۶۷۶ میلیارد دلار آمریکا فروش تلفن های هوشمند به دست آورده است که رشد چشمگیر ۲۹ درصدی نسبت به سال اول را نشان می دهد. سه ماهه سال گذشته فقط در اروپا این منطقه سالانه تقریباً ۳۳ درصد افزایش داشته است.

غول فناوری کره جنوبی بازار تلفن های هوشمند EMEA را رهبری کرد و پس از آن شیائومی در مقام دوم قرار گرفت. سامسونگ طی سه ماهه اول ۳۲.۸ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است که با تحویل کالا به ۳۰.۶ میلیون واحد رشد ۳۴.۷ درصدی را نشان می دهد. از سوی دیگر، سازنده گوشی های هوشمند چینی ۱۵.۴ درصد از بازار را در اختیار داشت و محموله های آن به ۱۴.۴ میلیون دستگاه رسید. قابل توجه است که شیائومی حتی جهش در رده بندی را تجربه کرد و در سال ۲۰۲۱ دوم شد، در حالی که با غلبه بر Transsion و اپل از رتبه چهارم نسبت به سال قبل بالاتر بود.

علاوه بر این، رشد EMEA علی رغم این که منطقه با قفل جدیدی نسبت به تجدید حیات همه گیر ویروس کرونا مواجه شده است. در این میان، سامسونگ عملکرد قوی سه ماهه اول را ثبت کرد، تقریباً دو پنجم از کل تلفن های هوشمند اروپایی را در این دوره به خود اختصاص داده است. این همچنین بزرگترین سهم سه ماهه بازار در شش سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

محموله های تلفن هوشمند شیائومی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در شیلی ۱۰۰۰ درصد رشد کردند

مقاله قبلی

مانیتور LCD شیائومی Mi Fast در اندازه ۲۴.۵ اینچ و نرخ تازه سازی ۱۶۵ هرتز با قیمت ۱۴۹۹ یوان (۲۳۴ دلار) در چین عرضه شد

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *